معمولا در وسایل برقی تعدادی کد برای دستگاه تعریف می شود، تا دستگاه مربوطه با استفاده از این سری کد ها در صورت بروز مشکل بتواند به شما اطلاع دهد. این کد های خطا معمولا بر روی نمایشگر ظاهر می شود و به شما مشکل بروز آمده را اطلاع خواهد داد. ماشین لباسشویی نیز مانند هر دستگاهی دیگر یه سری کد تعریف شده دارد که با استفاده از آن ها بتواند در صورت بروز مشکل برای ماشین لباسشویی این توانایی را داشته باشد که مشکل را برای شما بیان نماید. در ادامه این مطلب که قصد داریم خدمت شما ارائه دهیم، در مورد معنی و نحوه بر طرف کردن کد های خطایی که در ماشین لباسشویی های بوش وجود دارد صحبت خواهیم کرد.

کد های خطای ماشین لباسشویی بوش

در ماشین لباسشویی های امروزی شرکت بوش، کد های خطا در صورت نیاز برای اطلاع دادن بر روی نمایشگر خود را نشان خواهند داد. این کد ها شما را از ایراداتی که در ماشین لباسشویی شما وجود دارد با خبر خواهد کرد و می توانید خیلی راحت تر ایراد به وجود آمده در ماشین لباسشویی را رفع کنید.

با اینکه همه ی اطلاعاتی که در مورد ماشین لباسشویی نیاز است که بدانید در دفترچه راهنما آن ذکر شده است اما در مورد کد های خطا و معنی آن ها هیچ صحبتی نشده است. در ادامه در مورد معنی این کد ها نیز صحبت خواهیم کرد.

معنی کد های خطا در ماشین لباسشویی بوش

هر کد در ماشین های لباسشویی معنی و مفهوم خاصی دارد که شما باید برای ایجاد ارتباط لازم با ماشین لباسشویی معنی آن ها را بدانید. در ادامه این مطلب این کد ها را بررسی خواهیم کرد و چگونگی رفع آن را نیز برای شما توضیح خواهیم داد.

کد خطا در ماشین لباسشویی بوش – APDATE ERROR

در صورتی که برای برد ماشین لباسشویی شما ایراد به وجود آید، این کد برای شما بر روی صفحه نمایشگر ظاهر خواهد شد. این مسئله جدی است و باید هرچه سریع تر به منظور جلوگیری از آسیب به دیگر قطعات ماشین لباسشویی به تعمیر کننده متخصص مراجعه کرد. البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که ممکن است به علت به وجود آمدن نواسانات برقی نیز چنین ایرادی برای شما نمایش داده شود.

کد خطا در ماشین لباسشویی بوش – E16

در حالتی که برای قسمتی از درب ماشین لباسشویی مشکل به وجود آید، این خطا بر روی صفحه نمایشگر نمایش داده خواهد شد. این خطا ممکن است به علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی و یا به علت خراب شدن میکروسوییچ باشد. در هر صورت با به نمایش گذاشته شدن این خطا، باید ایراد ماشین لباسشویی را در قسمت درب آن پیدا کرد.

کد خطا در ماشین لباسشویی بوش – E17

در صورتی در قسمت هایی از کارکرد ماشین لباسشویی که مربوط به آب گیری دستگاه است، اختلالی به وجود آید، این ایراد خود را به واسطه این خطا نشان خواهد داد. در صورتی که آب ورودی به دستگاه قطع باشد، زمان آبگیری بیش تر از حد نرمال باشد و یا در انجام آب گیری برای ماشین لباسشویی مشکلی پدید آید، این مشکل با کد E17 به شما اطلاع داده خواهد شد.

کد خطا در ماشین لباسشویی بوش – E18

این خطا مربوط به عملیات های تخلیه آب در ماشین لباسشویی است. در صورتی که مسیر خارج شدن آب داخل ماشین لباسشویی مسدود گردد و یا پمپ تخلیه آب داخل مخزن دچار ایراد شود، این مسائل توسط این کد به نمایش گذاشته خواهد شد.

کد خطا در ماشین لباسشویی بوش – E19

کد E19 در میان ماشین لباسشویی های شرکت بوش به معنی وجود ایراد در امر گرم کردن آب ماشین لباسشویی است. اگر در قسمت هایی هم چون المنت دستگاه که مربوط به گرم کردن آب داخل ماشین لباسشویی است ایرادی به وجود آید، این کد به نمایش گذاشته خواهد شد. در شرایط خاصی مانند گرم شدن بیش از حد آب یا ایراد برقی در تامین شدن برق المنت نیز منجر به نمایش این کد می گردد.

کد خطا در ماشین لباسشویی بوش – E20

این کد خطا مربوط به سنسور ها است.در حالتی که ماشین لباسشویی این کد خطا را برای شما به نمایش گذاشت می توانید ایراد ماشین لباسشویی خود را در بین سنسور های این دستگاه بیابید.

 

کد خطا در ماشین لباسشویی بوش – E21

این کد خطا به موتور ماشین لباسشویی مربوط است. در صورتی که موتور دستگاه با ایراد مواجه شود و یا در المان های مربوط به موتور دستگاه مشکلاتی پدید آید، این کد خطا به نمایش گذاشته خواهد شد. در صورتی که با چنین اروری مواجه شدید برای جلوگیری از شدید شدن مشکل ماشین لباسشویی سریعا دستگاه را به یک متخصص بسپارید.

 

کد خطا در ماشین لباسشویی بوش – E23

اگر در ماشین های لباسشویی شرکت بوش در قسمت هایی مانند شیر های ورودی و یا در اکوا استاپ دستگاه مشکلی پدید آید، این مشکل با کد خطای E23 یه نمایش گذاشته خواهد شد. در این موارد در اولین قدم بهتر است از باز بودن شیر ورودی آب دستگاه اطمینان حاصل فرمایید زیرا به علت بسته بودن ورودی آب دستگاه نیز این کد خطا در نمایشگر ظاهر خواهد شد.

کد خطا در ماشین لباسشویی بوش – E25

هنگامی که قسمت هایی از دستگاه که مربوط به مخزن لباس ماشین لباسشویی است با ایراد مواجه شود، ماشین لباسشویی بوش برای اطلاع دادن به شما از این خبر کد E25 را بر روی نمایشگر دستگاه نشان خواهد داد. این کد خطا مخصوص ایرادات در مخزن ماشین لباسشویی بوش است.

کد خطا در ماشین لباسشویی بوش – E26

در صورتی که ماشین لباسشویی شما در قسمت هیدروستات با ایراد مواجه گردد، ماشین لباسشویی برای اطلاع به شما این کد را نشان خواهد داد. ایراد در قسمت هیدروستات در صورت بی توجهی به آن افزایش می یابد و می تواند دیگر قطعات موجود در ماشین لباسشویی را نیز درگیر نماید.

کد خطا در ماشین لباسشویی بوش – E28

در ماشین لباسشویی سنسور هایی وجود دارد که با نام FLOW SENSOR شناخته می شوند. این سنسور ها در صورتی که با ایراد رو به رو شوند وضعیت ماشین لباسشویی به حالت تعلیق در آمده و کد E28 بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر خوهد شد. در این حالت نیز مشکل دستگاه جدی بوده و بهتر است آن را به یک متخصص تحویل دهید.

کد خطا در ماشین لباسشویی بوش – E29

هنگامی که ماشین لباسشویی شما کد خطای E29 را بر روی نمایشگر به نمایش گذاشت به این معنی است که سنسور کف ماشین لباسشویی یا اکوا استاپ آن با ایراد رو به رو شده است. در صورتی که شیر ورودی به دستگاه بسته باشد نیز ممکن است باعث نمایش این کد خطا شود و به همین دلیل بهتر است در اولین قدم شیر ورودی به دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

کد خطا در ماشین لباسشویی بوش – E31

در صورتی که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ایراد پیدا کند، این کد توسط ماشین لباسشویی به نمایش گذاشته شده و باید به آن رسیدگی شود. البته در صورت بروز مشکلاتی که مربوط به هیدروستات است و به وجود آمدن انسداد در مسیر شیلنگ های خروجی نیز این نوع اخطار به نمایش در می آید.

کد خطا در ماشین لباسشویی بوش – E32

در صورتی که وزن لباس هایی که در داخل دستگاه برای یک بار شست و شو قرار می دهید بیش از حد مجاز باشد، ماشین لباسشویی شما را با این کد خطا مواجه خواهد کرد. در صورت دیدن این کد خطا بهتر است از مقدار لباس هایی مه در داخل مخزن ماشین لباسشویی قرار داده اید بکاهید.

کد خطا در ماشین لباسشویی بوش – E34

این ایراد به میکروسوییچ درب ماشین لباسشویی اختصاص دارد. در صورتی که میکروسوییچ درب با ایراد رو به رو گردد این کد خطا گزارش می شود. ایرادات میکروسوییچ اعم از گرفتگی یا شکستگی و یا هر نوع آسیب دیگر به میکرو سوییچ خواهد بود.

چگونه به کد خطا های گزارش شده توسط ماشین لباسشویی رسیدگی کنیم؟

در قسمت قبل شما با کد های خطایی که ماشین لباسشویی در صورت بروز مشکل برای آن به نمایش خواهد گذاشت، صحبت کردیم. همان طور که دیدید این خطا ها در بعضی حالت ها یک ایراد جزیی بوده و بدون ابزار و به راحتی از بین خواهد رفت. البته در بعضی از کد های خطا مشکل جدی بوده و برای رفع آن حتما باید به یک متخصص در این زمینه مراجعه نمود. در ادامه این مطلب در مورد کد های خطایی که شما در منزل بدون ابزار خاصی می تواند به آن رسیدگی کنید، صحبت خواهیم کرد.

رفع کد خطا ماشین لباسشویی بوش – E21

در صورتی که بیش از حد از ماشین لباسشویی کار کشیده شود و به آن وقت کافی برای استراحت داده نشود، به موتور ماشین لباسشویی فشار آمده و در آخر این ارور را برای شما به نمایش خواهد گذاشت. این ارور نیاز به بررسی دقیقی دارد که برای آن نیاز به مراجعه به متخصص وجود دارد.

رفع کد خطا ماشین لباسشویی بوش – E23

این کد از سری کد هایی است که به صورت متداولی در ماشین های لباسشویی بوش به نمایش گذاشته می شود. در صورت نمایش چنین کد خطایی، درب ماشین لباسشویی بسته شده و دستگاه به صورت یکسره کار می کند. در این حالت تنها راهی که برای متوقف کردن ماشین لباسشویی وجود دارد، خارج کردن دو شاخه آن از پریز است. در این حالت احتمالا ماشین لباسشویی با نشتی رو به رو شده است و باید آن را پیدا و رفع نشتی کنید.

رفع کد خطا ماشین لباسشویی بوش – E57

در صورتی که با کد خطایی با این شماره مواجه شدید، مشکل پیش آمده در ماشین لباسشویی شما در قسمت برد دستگاه است. در این حالت کاری از دست شما ساخته نیست و باید ماشین لباسشویی را برای تعمیر به دست یک متخصص بسپارید.

رفع کد خطا ماشین لباسشویی بوش – E17

در صورتی که این کد خطا برای شما به نمایش گذاشته شد مشکل ماشین لباسشویی در ناحیه آب ورودی به دستگاه است. در ابتدا باید از باز بودن شیر آب ورودی به دستگاه اطمینان حاصل کرد. در صورت باز بودن آب ورودی، ایراد در قسمت هایی که مربوط به وارد کردن آب داخل مخزن دستگاه است یا مشکل در شیر برقی ماشین لباسشویی به وجود آمده است.

رفع کد خطا ماشین لباسشویی بوش – E18

در صورتی که این کد خطا برای شما به نمایش گذاشته شد، به این معنی است که ماشین لباسشویی در تخلیه آب داخل مخزن با مشکل مواجه شده است. این مشکل به وجود آمده می توان از پمپ تخلیه آن باشد و یا ایراد به وجود آمده در انسداد در شیلنگ های خروجی که در داخل دستگاه تعبیه شده است، به وجود آمده باشد. بدترین حالت در هنگام نمایش این کد خطا سوختن پمپ تخلیه دستگاه است.

رفع کد خطا ماشین لباسشویی بوش – E32

در صورتی مقدار لباسی که وارد مخزن ماشین لباسشویی بوش می کنید بیش از حد مجاز باشد و دستگاه آن را تشخیص دهد، ماشین لباسشویی این کد خطا را برای شما به نمایش خواهد گذاشت. در این هنگام باید از مقدار لباس هایی که در داخل مخزن ماشین لباسشویی وجود دارد بکاهید تا هنگامی که این کد خطا پاک گردد.

رفع کد خطا ماشین لباسشویی بوش – E16

این کد خطا معمولا در شرایطی برای شما به نمایش گذاشته خواهد شد که درب ماشین لباسشویی شما باز باشد. در صورتی که بررسی های مربوطه را صورت دادید و از بسته بودن درب ماشین لباسشویی اطمینان حاصل نمودید، ممکن است ایراد درب ماشین لباسشویی از  میکروسوییچ آن باشد.

توجه!

در صورتی که ماشین لباسشویی شما کد خطایی را برای شما به نمایش گذاشت بهتر است که از تعمیر آن به دست خودتان خودداری کنید زیرا این مشکلات به صورتی هستند که اگر کوچکترین اشتباهی را صورت دهید ممکن است آسیب های وارد شده به ماشین لباسشویی چند برابر شود.

 

 

در این مقاله که خدمت شما ارائه دادیم در مورد خطا هایی که در ماشین های لباسشویی بوش نمایش داده می شود و روش هایی که برای رفع آن ها وجود دارد به صورت کامل صحبت کردیم. آیا برای شما سوالی یا ابهامی ایجاد شد؟ آیا نظر، انتقاد یا پیشنهادی برای در میان گذاشتن دارید؟ آن را با ما در قسمت ” ارسال نظر ” به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enamad

نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

برای مشاهده نماد اعتماد کلیک کنید

 

فروشگاه بانه سیتی

تماس با ما:

09187844373

09187844383