در استفاده از هر وسیله با مرور زمان مشکلاتی پیش می آید که علاوه بر انجام ندادن درست وظایف مورد انتظار ما، باعث ایجاد درد سر هایی می گردد. این درد سر ها می تواند از گرفتن وقت و انجام ندادن عمل مورد نظر ما باشد تا اینکه برای تعمیر دوباره آن باید مقداری هزینه کنیم. ماشین لباسشویی نیز مانند هر وسیله دیگر با گذشتن زمان با ایراداتی مواجه می گردد که این ایرادات باید ریشه یابی و تعمیر گردند. علت افتادن این اتفاق مهم ترین مسئله ای است که ما با آن رو به رو هستیم و با حل کردن آن از بروز مجدد آن جلوگیری می کنیم. در ادامه ما قصد داریم در مورد علت جمع شدن آب درون ماشین لباسشویی صحبت کنیم و راه حل هایی را برای بروز چنین مشکلاتی عنوان نماییم.

عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی با بروز نا هماهنگی در بین اعضای آن که می تواند ایراد پیدا کردن یکی از اعضای آن باشد مشکلاتی پدید می آید. این مشکلات به چند دسته مختلف تقسیم شده که هر کدام مربوط به ایراد در یک قسمت ماشین لباسشویی است. مسئله ای ما قصد بررسی آن را داریم جمع شدن آب در داخل ماشین لباسشویی و عدم توانایی این دستگاه در تخلیه آن است. این مشکل علاوه بر مشکل ساختن در امر تمیز کردن لباس ها باعث شده که آب به خارج دستگاه پس داده شده و محیط اطراف را نیز کثیف نماید. جمع شدن آب ممکن است باعث وارد شدن آب به بعضی نقاط ماشین لباسشویی شده که در صورت مرطوب شدن این نواحی سوختگی ماشین لباسشویی را به همراه داشته باشد. در ادامه ما قصد داریم علت هایی که ممکن است این مورد را پدید آورند، به صورت مفصل بررسی نماییم.

علت های جمع شدن آب درون ماشین لباسشویی

جمع شدن آب درون ماشین لباسشویی یا عدم توانایی این دستگاه در تخلیه آب می تواند دلایل متعددی داشته باشد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • در صورتی که آب جمع شده تمیز باشد.

در ابتدا بهتر است آب جمع شده در داخل ماشین لباسشویی را بررسی نمایید. این آب در صورتی که تمیز باشد نشان از ایراد در شیر الکترونیکی ماشین لباسشویی است. در این حالت باید شروع به بررسی این قطعه نمایید و به احتمال بالا شما مجبور به تعویض این شیر برای سالم شدن مجدد ماشین لباسشویی شوید.

شیر الکترونیکی ماشین لباسشویی

این شیر یک قطعه است که وظیفه آن وصل و قطع کردن جریان آب در ماشین لباسشویی است. این شیر که دارای یک مگنت است به هنگامی وارد عمل می شود که آب در ماشین لباسشویی تا حد لازم و مجاز بالا آمده باشد و باید آب قطع گردد. در صورت بروز مشکل برای این شیر دیگر آب در وقت معین قطع نشده و آب در داخل دستگاه به صورت تمیز جمع خواهد شد.

 

  • در صورتی که آب جمع شده در داخل ماشین لباسشویی کثیف باشد.

در صورتی که با بررسی آب جمع شده در داخل ماشین لباسشویی متوجه شدید که این آب کثیف است به احتمال بالا مشکل از انسداد در لوله های تخلیه ماشین لباسشویی است. در این حالت لوله های تخلیه ماشین لباسشویی یا لوله های فاضلاب دستگاه با انسداد رو به رو شده که همین اتفاق سبب شده آب به درون دستگاه پس داده شود یا در تخلیه آب مشکل پیش آید.

 

جمع شدن آب در انتها یا وسط شست و شو

در صورتی که آب جمع شده در داخل ماشین لباسشویی در انتهای کار یا در اواسط شست و شو شروع به جمع شدن کند می تواند به دلایلی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم اتفاق بیفتد:

  • ایراد در فیلتر ماشین لباسشویی

در صورتی که فیلتر ماشین لباسشویی دیگر استفاده ای نداشته باشد و تمامی منافذ آن مسدود شده باشد، دبی آب خروجی از آن نیز کم می شود. این دبی می تواند تا جایی کم شود که سبب گردد آب در ماشین لباسشویی جمع شده و دیگر راهی برای خروج آن وجود نداشته باشد. همان طور که بدیهی است برای رفع این مشکل باید فیلتر دستگاه در قسمت پایینی ماشین لباسشویی قرار دارد تعویض گردد.

Once the coin trap is out, you can clean it of any debris
  • ایراد در خرطومی زیر ماشین لباسشویی

در صورتی که مواد خارج شده از ماشین لباسشویی دارای نخالاتی باشند که در مسیر خرطومی این دستگاه گیر کنند، باعث ایجاد انسداد در مسیر خرطومی خواهند شد. در این صورت دیگر آب خروجی توانایی عبور از خرطومی را ندارد و در این قسمت جمع می گردد و همین اتفاق باعث عدم توانایی ماشین لباسشویی در تخلیه آب خواهد شد. در این حالات باید خرطومی را خارج کنید و انسداد ایجاد شده در آن را به طور کامل رفع نمایید. تعویض این قطعه نیز راهی است که برای راحت کردن خیال خود از بروز مجدد این مشکل توصیه خواهد شد.

  • ایراد در پروانه پمپ ماشین لباسشویی

اگر پروانه ماشین لباسشویی به هر علتی توانایی انجام کار محول شده به آن را نداشته باشد می تواند سبب جمع شدن آب در داخل ماشین لباسشویی گردد. در این صورت باید پمپ تعمیر شده و این کار باید به سرعت انجام شود. در صورتی که با پمپ خراب به کار با ماشین لباسشویی ادامه دهید پس از مدتی سبب سوختن کامل پمپ شده و باید شما یک پمپ نو برای ماشین لباسشویی تهیه نمایید.

  • ایراد در پمپ تخلیه

همان طور که از نام آن پیدا است در صورتی که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی لباسشویی با مشکل رو به رو گردد در تخلیه آب داخل دستگاه مشکلاتی پدید خواهد آمد. در این صورت راهی جز تعویض این قطعه ندارید. در صورت بروز چنین مشکلی باید سریعا عمل کنید زیرا جمع شدن آب در این قسمت سبب وارد شدن آب به قسمت های حساس ماشین لباسشویی شده و می تواند آسیب های جبران ناپذیزی را به ماشین لباسشویی وارد نماید.

ما در این مقاله که خدمت شما ارائه دادیم دلیل هایی که ممکن است سبب گردد که آب در داخل ماشین لباسشویی جمع گردد با راه حل هایی برای حل آن را عنوان نمودیم. آیا برای شما سوالی یا ابهامی ایجاد شد؟ آیا نظر، انتقاد یا پیشنهادی برای در میان گذاشتن دارید؟ آن را با ما در قسمت ” ارسال نظر ” به اشتراک بگذارید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enamad

نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

برای مشاهده نماد اعتماد کلیک کنید

 

فروشگاه بانه سیتی

تماس با ما:

09187844373

09187844383