خرید تلفنی: 4383-784-0918

کد های خطا در ماشین لباسشویی اسنوا به چه معنا هستند؟

مهدی صابریمهدی صابری
88 بازدید

 

معمولا در وسایل برقی تعدادی کد برای دستگاه تعریف می شود، تا دستگاه مربوطه با استفاده از این سری کد ها در صورت بروز مشکل بتواند به شما اطلاع دهد. این کد های خطا معمولا بر روی نمایشگر ظاهر می شود و به شما مشکل پیش آمده را اطلاع خواهد داد. ماشین لباسشویی نیز مانند هر دستگاهی دیگر یه سری کد تعریف شده دارد که با استفاده از آن ها ، در صورت بروز مشکل برای ماشین لباسشویی این توانایی را داشته باشد که مشکل را برای شما بیان نماید. در ادامه این مطلب که قصد داریم خدمت شما ارائه دهیم، در مورد معنی و نحوه بر طرف کردن کد های خطایی که در ماشین لباسشویی های اسنوا وجود دارد صحبت خواهیم کرد.

کد های خطا در ماشین لباسشویی اسنوا

همان طور که عنوان نمودیم، در ماشین های لباسشویی امروزی در صورت بروز مشکلات فنی برای ماشین لباسشویی بر روی صفحه نمایشگر دستگاه اطلاعات این نقص فنی با استفاده از یک کد خطا عنوان می گردد. این کد ها در ماشین های لباسشویی هر شرکت، منحصر به فرد هستند و باید برای اطلاع از مشکلات پیش آمده برای ماشین لباسشویی که از آن استفاده می کنید، معنی کد های خطای آن را بدانید. در ماشین های لباسشویی شرکت اسنوا کد های خطایی که برای نمایش دادن مشکلات ماشین لباسشویی مورد استفاده قرار می گیرد به دو دسته تقسیم می گردد:

  • کد های خطای نوع اول

این نوع از کد های خطا به این علت بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی شما دیده می شود که برای ماشین لباسشویی یک نقص فنی به وجود آمده است. به بیان دیگر ماشین لباسشویی مشکلی که برای آن پیش آمده است را عیب یابی می نماید و سپس نتیجه این عیب یابی را با استفاده از یک کد ساده برای شما به نمایش می گذارد. معمولا در این حالت ها یکی از قطعه های ماشین لباسشویی با ایراد مواجه شده که سبب گریده در انجام وظیفه اش ناتوان باشد. در این صورت بهتر است ماشین لباسشویی را برای تعمیر به یک متخصص در این زمینه بسپارید.

 

 

 

  • کد های خطای نوع دوم

این نوع کد ها بر خلاف کد های خطای نوع اول به علت به وجود آمدن ایراد در بخش فنی ماشین لباسشویی به نمایش گذاشته نمی شوند. کد های خطای نوع دوم به علت استفاده نادرست شما از ماشین لباسشویی است که به وجود می آیند. در صورتی که هنگام شروع به کار کردن ماشین لباسشویی درب آن را به صورت کامل بسته نباشد و یا آب ورودی به ماشین لباسشویی قطع باشد، کد های نوع دوم بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی ظاهر خواهند شد. دقت داشته باشید تکرار این اشتباهات در کار کردن با ماشین لباسشویی می تواند باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای ماشین لباسشویی شما در دراز مدت گردد.

 

معرفی کد های خطا در ماشین های لباسشویی اسنوا

در حالت کلی وقتی مشکلی برای ماشین لباسشویی پدید می آید، پیشنهاد همه برای اولین برخورد شما با این مسئله مراحعه به دفترچه راهنمای دستگاه است. معمولا در دفترچه های راهنما آن چه که در مورد ماشین لباسشویی نیاز است که بدانید را برای شما ارائه داده است اما در واقعیت این مسئله مقداری فرق می کند. با اینکه معمولا دفترجه های راهنمای همراه دستگاه ها به صورتی کامل و جامع گردآوری شده اند اما در هیچ کدام از آن ها در مورد کد های خطا ئ معنی آن ها صحبتی نشده است. برای استفاده از ماشین لباسشویی و برای فهمیدن زبان دستگاه اطلاع از معنی کد های خطای ماشین لباسشویی امری مهم است. در ادامه کد های خطایی که در ماشین لباسشویی وجود دارد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کد های خطا در ماشین لباسشویی اسنوا –  ارور  E1

در صورتی که در ماشین لباسشویی اسنوا شما هیدرواستات دستگاه با مشکلی مواجه گردد، کد خطای E1 بر روی نمایشگر ظاهر می گردد. در این بین ممکن است هیدروستات دستگاه سالم باشد و ایراد به وجود آمده در قسمت شلنگ های ورودی به وجود آمده باشد. در این حالت محفظه لباس ها در ماشین لباسشویی در سر تایم خود پر نمی شود. برای از بین بردن این کد خطا باید در ابتدا شلنگ ها را مورد بررسی قرار دهید. در صورت سلامت شلنگ ها چاره ای جز تعویض نمودن هیدروستات ماشین لباسشویی برای شما باقی نمانده است.

 

کد های خطا در ماشین لباسشویی اسنوا –  ارور  E2

در صورتی که ماشین لباسشویی اسنوا شما این کد خطا را به نمایش گذاشت به این معنی است که سنسور تشخیص سطح آب ماشین لباسشویی با ایراد مواجه شده است و نیازمند تعویض است. در این حالت ماشین لباسشویی توانایی تشخیص میزان سطح آب را ندارد و در این صورت دستور توقف ورود آب به داخل مخزن ماشین لباسشویی را نمی دهد. در صورت نمایش کد خطای E2 باید به سرعت دستگاه را خاموش کنید زیرا سطح آب بدون توقف بالا می آید و از یک لحظه به بعد نشتی آب آغاز خواهد شد. در صورتی که سنسور سطح آب ماشین لباسشویی شما با ایراد مواجه شد، چاره ای جز تعویض نمودن آن ندارید. بهتر است این کار را به یک متخصص در این زمینه بسپارید.

کد های خطا در ماشین لباسشویی اسنوا –  ارور  E4

کد خطای E4 در ماشین لباسشویی اسنوا به این دلیل به نمایش در می آید که لوله های ماشین لباسشویی دچار نشتی شده باشند و آب از آن ها جاری شده باشد. در صورتی که این ایراد برای ماشین لباسشویی شما به وجود آمده است باید سریعا آن را به یک متخصص برای انجام تعمیرات تحویل دهید.

 

 

کد های خطا در ماشین لباسشویی اسنوا –  ارور  E5

در حالتی که مخزن ماشین لباسشویی با سرعت نرمال خود نچرخد و مانعی برای ماشین لباسشویی برای ایحاد چرخش مناسب در قسمت مخزن وجود داشته باشد کد خطای E5 به نمایش گذاشته می شود. در صورتی که این کد خطا را مشاهده کردید، ایراد ماشین لباسشویی شما می تواند در قسمت برد، موتور دستگاه یا تسمه مخزن آن باشد. برای فهمیدن علت اصلی ایراد چاره ای جز باز کردن دستگاه ندارید. برای جلوگیری از وارد شدن آسیب های بیشتر به ماشین لباسشویی بهتر است این کار توسط یک متخصص صورت گیرد.

کد های خطا در ماشین لباسشویی اسنوا –  ارور  E6

هنگامی که کد خطای E6 در ماشین های لباسشویی اسنوا دیده شود، به معنی ایراد در قسمت موتور ماشین لباسشویی است. در اکثر حالت ها این ایراد جزیی بوده و با تعمیر جزیی حل می گردد اما در صورتی که به این موضوع بی توجهی گردد قطعا منجر به بیشتر شدن آسیب موتور و در نهایت سوختن موتور ماشین لباسشویی می گردد. بی توجهی به این کد خطا چاره ای جز تعویض نمودن موتور دستگاه برای شما باقی نخواهد گذاشت. در صورتی مشاهده این کد خطا دیگر از ماشین لباسشویی استفاده نکنید و آن را به یک متخصص تحویل دهید.

کد های خطا در ماشین لباسشویی اسنوا –  ارور  E9

در صورتی که برد ماشین لباسشویی با مشکل مواجه گردد، این ارور از طرف ماشین لباسشویی به شما اعلام می گردد. برد الکترونیکی ماشین لباسشویی هم از لحاظ ساختاری و هم چنین از لحاظ اهمیت آن برای خود ماشین لباسشویی بسیار حساس است. به همین علت باید این ارور را جدی گرفت و در رفع آن باید سریع عمل نمود. خرابی در قسمت برد همه ی عملکرد های دستگاه را تحت شعاع قرار می دهد و می بینید که کار های نا به جایی از طرف ماشین لباسشویی انجام خواهد گرفت. به همین علت در صورت مشاهده چنین کد خطایی سریعا آن را به یک متخصص نشان دهید.

کد های خطا در ماشین لباسشویی اسنوا – ارور OE

در صورتی که کد خطای OE بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی شما ظهور پیدا کرد به این معنی است که ماشین لباسشویی در تخلیه آب داخل دستگاه با مشکل مواجه شده است. این ایراد می تواند به جمع شدن آب در داخل مخزن ماشین لباسشویی و نشتی پیدا کردن به خارج ماشین لباسشویی نیز منجر گردد. در صورت نمایش چنین اروری از طرف ماشین لباسشویی باید به دنبال ایراد در قسمت های خروجی آب بگردید. این ایراد می تواند در قسمت شیر برقی، پمپ تخلیه، ایراد در سنسور سطح آب و یا به وجود آمدن انسداد در لوله های خروجی آب باشد. در ادامه به چگونگی برخورد با چنین پدیده ای اشاره می کنیم.

چگونه مشکل تخلیه آب را حل نماییم؟

در صورتی که با ارور OE مواجه شدید، ماشین لباسشویی شما مشکل تخلیه آب دارد و باید به دنبال رفع آن باشید. در ابتدا باید به بررسی لوله های تخلیه آب ماشین لباسشویی بپردازید که در صورت وجود پیچ خوردگی یا انسداد در آن ها با رفع مشکل، ارور به وجود آمده در ماشین لباسشویی را نیز رفع نمایید. در صورت سلامت لوله های تخلیه به بررسی فیلتر ها مشغول شوید زیرا ممکن است که انسداد در این قسمت عامل این ارور باشد. در غیر این صورت ایراد در پمپ تخلیه و یا سنسور سطح آب است که چاره ای جز تعویض نمودن آن برای شما باقی نخواهد گذاشت..

 

کد های خطا در ماشین لباسشویی اسنوا – ارور IE

در ماشین های لباسشویی شرکت اسنوا در صورتی که در قسمت ورود آب به داخل ماشین لباسشویی و یا آبگیری مشکل وجود داشته باشد، ارور IE به نمایش گذاشته می شود. این ارور مختص به آب ورودی دستگاه بوده و هنگام نمایش این ارور آب کافی برای شست و شوی لباس ها در ماشین لباسشویی وجود ندارد. در صورتی که این ارور توسط ماشین لباسشویی اعلام گردد، مشکل دستگاه مربوط به یکی از موارد شیر برقی، فیلتر های ماشین لباسشویی، بسته بود شیر آب ورودی، ایراد در پمپ تخلیه و یا مشکل در خرابی سنسور سطح آب است. برای رفع شدن ارور نمایش داده شده در ماشین لباسشویی دوو باید مشکل پدید آمده برای ماشین لباسشویی رفع گردد. برای حل کردن مشکل می توانید طبق دستور زیر عمل کنید.

 

کد های خطا در ماشین لباسشویی اسنوا – ارور  UE

همان طور که می دانید ماشین لباسشویی برای شست و شوی درست و ایجاد نکردن سر و صدا نیاز به تعادل لباس ها در داخل مخزن آن و تراز بودن دستگاه دارد. در حالتی که ماشین لباسشویی تراز نباشد و یا لباس های داخل مخزن به صورت متعادل قرار نگرفته باشند ایراد UE بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی ظاهر خواهد شد. این ارور می تواند به علت گره خودن لباس ها به هم دیگر و یا مشکلاتی که توازن را به هم ریزد به وجود آید. در صورتی که چنین ارور را بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی خود دیدید باید دستگاه را متوقف کنید. لباس ها را از داخل مخزن خارج کرده و سپس به صورت متعادل آن ها را وارد ماشین لباسشویی کنید. در صورت عدم حل مشکل باید به تراز کردن ماشین لباسشویی بپردازید.

کد های خطا در ماشین لباسشویی اسنوا – ارور  CL

این کد خطا در هنگامی بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی شما به نمایش گذاشته خواهد شد، که تنظیمات قفل کودک را به حالت فعال قرار داده باشید. این کد در اصل یک کد خطا نیست و فقط یک یاد آوردنده برای فعال بودن قفل کودک است.

 

چگونه این ارور را رفع نماییم؟

در صورتی که مایل به پاک نمودن این هستید، باید قفل کودک را به حالت خاموش در آورید. برای انجام دادن این امر بهتر است به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

 

کد های خطا در ماشین لباسشویی اسنوا – ارور  PFE

در صورتی که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی با مشکل مواجه شده باشد، این ارور بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود. در صورتی که این مشکل برای ماشین لباسشویی شما پدید آید، آب در داخل مخزن ماشین لباسشویی جمع شده و خالی نمی شود که می تواند به نشتی آب دستگاه هدایت شود. در صورت بروز چنین کد خطایی باید مشکل پمپ تخلیه را حل کنید و پس از آن است که ماشین لباسشویی توانایی استفاده مجدد را دارا است.

 

توجه!

در صورتی که ماشین لباسشویی شما کد خطایی را برای شما به نمایش گذاشت بهتر است که از تعمیر آن به دست خودتان خودداری کنید زیرا این مشکلات به صورتی هستند که اگر کوچکترین اشتباهی را صورت دهید ممکن است آسیب های وارد شده به ماشین لباسشویی چند برابر شود.

 

در این مقاله که خدمت شما ارائه دادیم در مورد کد های خطا در ماشین های لباسشویی اسنوا، معنی آن ها و چگونگی رفع آن صحبت کردیم. آیا برای شما سوالی یا ابهامی ایجاد شد؟ آیا نظر، انتقاد یا پیشنهادی برای در میان گذاشتن دارید؟ آن را با ما در قسمت ” ارسال نظر ” به اشتراک بگذارید.

 

 

دسته بندی دسته‌بندی نشده
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت