هر وسیله ای که در حال استفاده از آن هستید برای رسیدن به عملکرد ایده آل نیاز به شرایطی دارد که شما باید آن شرایط را فراهم کنید. به بیان دیگر در صورتی که دستگاه مورد نظر در حالت ایده آلی که برای آن طراحی شده است قرار گیرد، بهترین عملکرد و بیشترین طول عمر ممکن را خواهد داشت. ماشین لباسشویی نیز مانند هر وسیله دیگر نیاز به یک شرایط خاص خود دارد که بهترین عملکرد و بیشترین طول عمر ممکن را داشته باشد. یکی از این شرایط که در مورد آن صحبت کردیم برای ماشین لباسشویی، تراز بودن آن است. ما در این مقاله که خدمت شما ارائه خواهیم داد قصد داریم در مورد ضرورت های تراز بودن ماشین لباسشویی و چگونگی تراز کردن آن صحبت کنیم.

چرا باید ماشین لباسشویی در حالت تراز باشد؟

احتمالا برای شما پیش آمده است که ماشین لباسشویی در هنگامی که لباس ها را می شوید، لغرش هایی را به همراه دارد که موجب تکان خوردن آن از جای اولیه اش می شود. در اکثر موارد این تکان خوردن ها با سر و صدا هایی همره است که موجب نگرانی هایی شده که آیا ماشین لباسشویی با مشکل رو به رو شده است یا خیر. در اکثر حالت هایی که این وضعیت برای ماشین لباسشویی پدید می آید مشکل از عدم تراز بودن آن است. در این صورت اگر شما ماشین لباسشویی را تراز کنید دیگر تکان خوردن و سر و صدایی وجود نخواهد داشت.

شیوه  تراز کردن ماشین لباسشویی

همان طور که عنوان نمودیم در  اگر ماشین لباسشویی شما در حالت تراز نباشد، لغزش هایی از خود بروز می دهد که سبب تکان خوردن و آسیب دیدن آن خواهد شد. در ادامه در مورد چگونگی تراز کردن ماشین لباسشویی صحبت خواهیم کرد.

مرحله اول – بررسی تراز ماشین لباسشویی

در اولین قدم شما باید میزان تراز بودن ماشین لباسشویی را بررسی کنید. این کار به وسیله ابزار مهندسی تراز یا هر وسیله دیگری که به وسیله آن می توان این بررسی را انجام داد، صورت خواهد گرفت. این مشکل می تواند از شیب داشتن کف اتاق نیز باشد اما تراز کردن ماشین لباسشویی در این محیط نیز کار دشواری نخواهد بود.

مرحله دوم – تنظیم پایه های جلو

در اکثر ماشین های لباسشویی با طراحی متحرک پایه های جلو، بدون نیاز به ابزار خاصی این تنظیم صورت خواهد گرفت. پایه های جلوی ماشین لباسشویی با داشتن مهره وقفل هایی قابل تنظیم هستند. این مکانیزم به صورتی که است که با باز کردن مهره قفل پایه، این پایه متحرک شده و با جا به جا کردن آن و سپس بستن دوباره این قفل می توانید، این پایه را تنظیم نمایید.

پس از تنظیم کردن پایه ها به ماشین لباسشویی تکیه دهید و مقداری از وزن خود را به آن وارد نمایید. این عمل برای مطمئن شدن از لق نبودن قفل پایه است. این نکته را به یاد داشته باشید که بهتر است ماشین لباسشویی در ارتفاع پایین تری تنظیم شود زیرا هرجه ارتفاع  کمتر باشد، احتمال لغزش دستگاه کمتر خواهد شد.

مرحله سوم – تنظیم پایه های عقب

در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی پایه های عقب را مانند پایه های جلو متحرک و قابل جابه جایی می سازند. در این حالت همانند پایه های جلو که متحرک هستند تنظیم می شوند اما این نکته را در نظر داشته باشید که این نوع از پایه های عقب زیاد متداول نیست. در واقع اکثر پایه های عقب را به صورتی تولید می کنند که دارای تنظیم خودکار است. برای تنظیم کردن پایه های عقبی که خودکار هستند نمی توان همانند حالت قبل عمل نمود.

تنظیم پایه های خودکار

در این صورت برای تنظیم پایه ها باید دستگاه را رو به جلو به صورتی که همه ی وزن ماشین لباسشویی روی پایه های جلو بیفتد، خم نمود. بعد از این حالت باید به آرامی دستگاه را به سمتی برد که دوباره بر روی پایه های عقب قرار گیرد. در این صورت پایه های عقبی به صورت کاملا خودکار تنظیم خواهند شد. اگر پایه ها تنظیم نشدند، این عمل را مجددا تکرار کنید و در صورتی که باز هم موفقیت آمیز نبود، به وسیله آچار مناسب پایه ها را مقداری شل کرده و سپس عمل را دوباره تکرار نمایید.

مرحله چهارم – بررسی نهایی ماشین لباسشویی

پس از تنظیم نمودن دستگاه بر روی حالت تراز، ماشین لباسشویی را از چند سو بررسی کنید. این عمل را از بالا ماشین لباسشویی و کناره های آن چندین بار انجام دهید که از تراز بودن آن به صورت کاملا اطمینان حاصل نمایید.

در صورتی که ماشین لباسشویی ها از مدل های قدیمی بودن و همه ی پایه های آن ثابت است باید عمل تراز کردن را به وسیله یک تکه چوب یا کارتن فشرده شده که در زیر پایه ها قرار می دهید انجام دهید.

 

چند نکته در مورد تراز ماشین لباسشویی

پس از تراز ماشین لباسشویی بهتر است چند نکته ای که در ادامه عنوان می نماییم را مد نظر قرار دهید.

  • بهتر است پس از تراز کردن ماشین لباسشویی، از سفت بودن پیچ های کیت انبساط و مخزن آن اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که این پیچ ها شل باشند باعث لررش ماشین لباسشویی شده و هم تراز آن را نیز از بین خواهد برد.

 

  • همیشه در انداختن لباس ها در داخل مخزن به صورت تراز دقت کنید. در صورتی که لباس ها به صورتی متعادل در داخل ماشین لباسشویی قرار نگیرند هم باعث لرزش و سر و صدای ماشین لباسشویی شده و هم تراز آن را از بین خواهد برد.

  • هنگامی که ماشین لباسشویی خود را تنظیم می‌کنید، چند لحظه  وقت بگذارید و سطح تراز خشک ‌کن را بررسی نمایید. یک خشک‌کن که از حالت تراز خارج باشد، فشار بیشتری بر روی پایه‌های نگهدارنده درام اعمال خواهد کرد. این اتفاق می‌تواند منجر به فرسایش نا متوازن  و شکاف‌های احتمالی که لباس‌ها در آنها گیر کنند. از دستورالعمل مشابه تراز ماشین لباسشویی برای تنظیم تراز خشک‌کن نیز استفاده کنید

 

ما در این مقاله که خدمت شما ارائه دادیم در مورد علت تراز کردن ماشین لباسشویی و چگونگی انجام آن صحبت کردیم. آیا برای شما سوالی یا ابهامی ایجاد شد؟ آیا نظر، انتقاد یا پیشنهادی برای در میان گذاشتن دارید؟ آن را با ما در قسمت ” ارسال نظر ” به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enamad

نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

برای مشاهده نماد اعتماد کلیک کنید

 

فروشگاه بانه سیتی

تماس با ما:

09187844373

09187844383