شرکت سونی که جزو غول های صنعت الکترونیک جهان است، با تولید تلویزیون های هوشمند توانسته در این عرصه جزو بهترین ها باشد. با این حال، رقابت بین سونی و دیگر رقیب های تجاری آن باعث بالا رفتن کیفیت محصولات و نیز بهتر شدن خدمات پس از فروش این شرکت ها شده است. یکی از خدمات پس از فروش که بسیار کاربردی است به روز رسانی دیوایس های مورد استفاده است که هم باعث بالا رفتن کارایی شده و هم می تواند بسیاری از مشکل های پیش آمده را حل نماید. با مطالعه ادامه این مطلب می توانید با نحوه به روز رسانی تلویزیون های سونی آشنا شوید.

به روز رسانی تلویزیون سونی

با به روز رسانی تلویزیون های هوشمند سونی شما قادر خواهید بود به آخرین نسخه نرم افزار ارائه شده دسترسی داشته باشید.
تلویزیون های شرکت سونی به صورت کلی به دو روش به روز رسانی می شوند. روش اول که قادر به استفاده از آن برای به روز رسانی هستیم با استفاده از اینترنت و به صورت آنلاین است. دیگر روشی که برای این امر وجود دارد به صورت آفلاین است که با در اختیار قرار دادن فایل آپدیت توسط فلش مموری برای تلویزیون قابل انجام است.
توجه: در خواندن و اجرای دستور عمل هایی که در ادامه برای شما ارائه می دهیم دقت کافی داشته باشید تا درصد بروز خطا در هنگام اجرا وجود نداشته باشد. لطفا مراحلی که در ادامه بیان می شوند را به صورت قدم به قدم اجرا نمایید و تا هنگامی که به روز رسانی به پایان نرسیده است آن را از منبع برق جدا نفرمایید.
به علت هوشمند بودن و پیچیده بودن از انجام اعمالی غیر از دستور عمل پرهیز نمایید.

آپدیت تلویزیون سونی

بررسی کردن به روز رسانی تازه

در ابتدا شما باید بررسی کنید که آیا آپدیت جدیدی برای تلویزیون شما موجود است یا خیر. انجام این مرحله بسته به روش به روز رسانی متفاوت خواهد بود. اگر روش شما برای به روز رسانی آنلاین است می توانید با تنظیم دستگاه بر روی حالت به روز رسانی خودکاربا متصل شدن به اینترنت خود تلویزیون این قضیه را بررسی می کند و در صورت وجود عمل به روز رسانی را انجام می دهد.

شیوه به روز رسانی از طریق اینترنت

برای آپدیت کردن تلویزیون سونی به روش آنلاین ابتدا باید صفحه HOME را باز کنید. در این صفحه بین گزینه ها، گزینه مربوط به به روز رسانی را انتخاب کنید.
بعد از انتخاب این گزینه، وارد آن شده و تنظیمات دانلود را در حالت فعال قرار دهید.
بعد از طی این مراحل ، تلویزیون شما به حالت به روز رسانی رفته و شروع به دانلود فایل و نصب آن می کند.
برای فعال سازی به روز رسانی تلویزیون های هوشمند سونی از طریق آدرس زیر می توانید عمل کنید.
زز

در صورتی که به روز رسانی اتوماتیک را فعال کرده باشید، به محض این که تلویزیون شما از وجود به روز رسانی مطلع شود به شما در این مورد اطلاع می دهد و از شما برای دانلود و نصب آن اجازه می گیرد. در صورت موافقت شما با دانلود فایل شروع به دانلود می شود و شما در این حین می توانید از دستگاه استفاده کنید.
پس از دانلود کامل فایل دانلود، تلویزیون از شما برای نصب آن کسب تکلیف می کند و وقتی شما موافقت خود را اعلام کنید، مراحل نصب شروع می شوند. البته شرکت سونی بدون موافقت با سیاست های حفاظت حریم خصوصی سونی اجازه نصب آپدیت را به شما نمی دهد و پس از پذیرفتن آن ها مجار به نصب آپدیت خواهید شد.
حین نصب به روز رسانی بر خلاف دانلود آن، توانایی استفاده از تلویزیون را ندارید و باید بین سی دقیقه الی یک ساعت صبر کنید.
وقتی مراحل نصب به روز رسانی به پایان رسید، تلویزیون را خاموش کرده و این دستگاه را به مدت پنج دقیقه از پریز برق خارج کنید و پس از آن دوباره آن را به برق متصل کرده و آن را روشن کنید. اکنون فرآینئ نصب به روز رسانی تکمیل شده است.

توجه: در حین انجام نصب با انجام حرکت اشتباه ممکن است که مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری برای تلویزیون به وجود آید پس از هرگونه فشردن دکمه الکی یا خارج کردن دو شاخه آن از برق خودداری نمایید.

هشدار!

به روز رسانی تلویزیون های شرکت سونی توسط فلش مموری

در صورتی که تلویزیون شما قادر به دسترسی به اینترنت نباشد یا به هر دلیلی شما به شخصه مایل به انجام به روز رسانی به این روش هستید باید یک فلش مموری برای انتقال فایل آپدیت به دستگاه تهیه کنید. برای این کار بهترین روشی که برای به دست آوردن فایل به روز رسانی وجود دارد دانلود آن از سایت شرکت سونی است.
وب سابت پشتیبانی و خدمات پس از فروش شرکت سونی Sony support websiteاست.
با توجه به این نکته که تمام تلویزیون های شرکت سونی آپدیت مخصوص خود را دارند، باید با جست جو کردن مدل تلویزیون در سایت شرکت سونی، فایل مخصوص دستگاه خود را پیدا کنید و آن را دانلود نمایید.

آپدیت آفلاین
در انزمام فایل آپدیت دستور العملی برای نصب و راه اندازی آن بر روی تلویزیون وجود دارد که با مطالعه آن می توانید عمل به روز رسانی را راحتی و با آسودگی خاطر انجام دهید.
حال با وصل کردن فلش مموری حاوی فایل به روز رسانی و نصب آن طبق دستور عمل می توانید به روش آفلاین تلویزیون خود را آپدیت نمایید.
وقتی مراحل نصب به روز رسانی به پایان رسید، تلویزیون را خاموش کرده و این دستگاه را به مدت پنج دقیقه از پریز برق خارج کنید و پس از آن دوباره آن را به برق متصل کرده و آن را روشن کنید. اکنون فرآینئ نصب به روز رسانی تکمیل شده است.

 

در این مقاله که مطالعه کردید در مورد چگونگی به روز رسانی تلویزیون های شرکت سونی و روش های مختلف آن بحث شد. آیا برای شما سوالی یا ابهامی ایجاد شد؟ آیا نظر، انتقاد یا پیشنهادی برای در میان گذاشتن دارید؟ آن را با ما در قسمت ” ارسال نظر ” به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enamad

نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

برای مشاهده نماد اعتماد کلیک کنید

 

فروشگاه بانه سیتی

تماس با ما:

09187844373

09187844383