کد های خطایی که در ماشین های لباسشویی وجود دارند برای اطلاع رسانی دو موضوع کلی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از این موضوع به بیان حالت یا توانایی از ماشین لباسشویی است که روشن یا خاموش شده است. دسته دوم کد های خطا برای این موضوع مورد استفاده قرار می گیرند که شما را از مشکلی که برای ماشین لباسشویی به وجود آمده است مطلع سازند. در ماشین های لباسشویی بوش مانند هر ماشین لباسشویی دیگر این قضیه برقرار است. کد خطایی که ما قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم E18  است که هدف ما معنی آن در ماشین های لباسشویی شرکت  بوش  خواهد بود. در ادامه ما به دلایلی که ممکن است سبب گردد که در ماشین های لباسشویی بوش این کد خطا به نمایش گذاشته شود و شیوه رفع آن صحبت نماییم.

کد خطای E 18

این ارور از دسته ارور های اصلی در بین ماشین های لباسشویی بوش قرار دارد. این ارور اصلی کد خطایی است که مربوط به تخلیه آب در ماشین لباسشویی بوش است. در صورتی که ماشین لباسشویی در مورد تخلیه آب مشکل داشته باشد، لباس هایی که غوطه ور در آب هستند، آب آن ها تخلیه نمی شود. در کنار این مشکل، دیگر مشکلاتی نیز وجود دارد که به علت عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی به وجود می آید.

 

یکی از مشکلات باز نشدن درب ماشین لباسشویی است زیرا تا هنگامی که آب داخل مخزن ماشین لباسشویی به صورت تمام خالی نگردد، ماشین لباسشویی اجازه باز شدن درب را صادر نخواهد کرد. به صورت کلی در صورتی که این کد خطا بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی ظاهر شد باید برای جلوگیری از بروز مشکلات نام برده شده آن را سریعا تعمیر نمایید. این مشکل به صورتی تخصصی است به همین دلیل پیشنهاد می شود که ماشین لباسشویی را به یک تعمیرکار متخصص تحویل دهید. ما نیز در ادامه به بررسی این مشکل و شیوه های حل آن اشاره خواهیم کرد.

 

آیا در همه ماشین های لباسشویی بوش مشکل مربوط به تخلیه آب با ارور E18  به نمایش گذاشته می شود؟

در اکثر ماشین های لباسشویی که تولید شرکت بوش هستند، در صورت بروز مشکل در زمینه تخلیه آب، ارور E18  نمایش داده می شود. در بعضی از مدل های تولیدی توسط این شرکت، کد خطای مربوطه به صورت F18  نمایش داده می شود که هیچ تفاوتی با E18  ندارد.

معنی کد خطای E 18  چیست؟

در صورتی که به هر دلیلی ماشین لباسشویی از تخلیه آب جمع شده در داخل مخزن ناتوان باشد، این ارور بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می گردد. این مشکلات می تواند به علت گرفتگی در مسیر تخلیه، ایراد برای پمپ تخلیه و سایر ایراد ها سبب ناتوانایی ماشین لباسشویی در تخلیه آب خواهد شد.

ایراداتی که نام بردیم به صورت تمام، سبب به نمایش داده شدن ارور F18  یا E18  در ماشین لباسشویی بوش خواهد شد. صورتی که این ارور به نمایش گذاشته شد، درب ماشین لباسشویی دیگر باز نخواهد شد و دلیل آن تخلیه نشدن آب داخل مخزن است. به همین دلیل گمان به ایراد در ناحیه قفل درب نبرید و از وارد کردن فشار بی مورد به دستگیره درب ماشین لباسشویی خودداری کنید.

 

علت نمایش ارور E 18  در ماشین های لباسشویی بوش

تا به اینجا فهمیدیم که در ماشین های لباسشویی بوش، کد خطای نام برده شده به علت عدم توانایی ماشین لباسشویی در تخلیه آب است که نمایان می گردد. در این صورت، برای تعمیر کردن ماشین لباسشویی از علت این پدیده با خبر باشید تا که بتوانید آن را تعمیر  بنمایید. در ادامه به اصلی ترین دلایلی که سبب نمایش کد خطای E18  خواهد شد، اشاره خواهیم کرد.

علت نمایش ارور E 18  در ماشین های لباسشویی بوش – گرفتگی در فاضلاب

در صورتی که انتهای مسیری که تخلیه آب ماشین لباسشویی به آن جا ختم می شود، به گرفتگی پایان یابد ماشین لباسشویی در تخلیه آب داخل  ماشین لباسشویی عاجز می ماند. در این حالت شاهد خواهید بود که آب در داخل مخزن ماشین لباسشویی جمع شده و مشکلات نام برده شده در قسمت های قبل برای ماشین لباسشویی بروز پیدا می کند. معمولا این گونه اتفاقی، در صورتی به وجود می آید که شلنگ خروج آب به زیر سینک و اتصالات زیر سینک ظرف شویی وصل شده باشد.

علت نمایش ارور E 18  در ماشین های لباسشویی بوش – انسداد در مسیر تخلیه

یکی دیگر از علت هایی که باعث می شود که کد خطای  E 18  در ماشین های لباسشویی بوش به نمایش گذاشته شود، به وجود آمدن انسداد در مسیر تخلیه آب است. این انسداد می تواند از قسمت های ابتدایی خروج آب از دیگ شست و شو تا پایان این مسیر به وجود آید. فیلتر های ماشین لباسشویی نیز می توانند دچار گرفتگی شوند و در این صورت است که ماشین لباسشویی توانایی تخلیه آب را ندارد. در صورتی که ماشین لباسشویی شما چنین ایرادی را داشت، چاره جز رفع کردن انسداد و یا تعویض کردن لوله های تخلیه ندارید.

علت نمایش ارور E 18  در ماشین های لباسشویی بوش – ایراد در پمپ تخلیه

یکی از قطعاتی که در تخلیه آب داخل مخزن ماشین لباسشویی، نقش مهمی ایفا می کند پمپ تخلیه ماشین لباسشویی است. این قطعه آب داخل مخزن که در پایان شست و شو جمع شده است را به مسیر تخلیه هدایت می کند و اقدامات اولیه را برای تخلیه این آب صورت می دهد. در صورتی که این پمپ با ایراداتی رو به رو گردد، شاهد خواهید بود که آب در داخل مخزن جمع شده و ماشین لباسشویی نمی تواند آن را تخلیه نماید. در اکثر ایراداتی که برای پمپ تخلیه به وجود می آید، چاره ای جز تعویض پمپ برای شما باقی نخواهد ماند.

 

توجه!

در صورتی که ماشین لباسشویی شما کد خطایی را برای شما به نمایش گذاشت بهتر است که از تعمیر آن به دست خودتان خودداری کنید زیرا این مشکلات به صورتی هستند که اگر کوچکترین اشتباهی را صورت دهید ممکن است آسیب های وارد شده به ماشین لباسشویی چند برابر شود.

 

در این مقاله که خدمت شما ارائه دادیم در مورد کد های خطا E 18 ماشین های لباسشویی بوش ، معنی آن ها و چگونگی رفع آن صحبت کردیم. آیا برای شما سوالی یا ابهامی ایجاد شد؟ آیا نظر، انتقاد یا پیشنهادی برای در میان گذاشتن دارید؟ آن را با ما در قسمت ” ارسال نظر ” به اشتراک بگذارید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enamad

نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

برای مشاهده نماد اعتماد کلیک کنید

 

فروشگاه بانه سیتی

تماس با ما:

09187844373

09187844383