به گزارش بانه سیتی – هنگام استفاده از تلویزیون، گاهی ممکن است با پیغام‌هایی از طرف تلویزیون روبرو شویم که معنی آن را نمی‌دانیم. تلویزیون‌ها به دلایل مختلف سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دچار مشکل می‌شوند، اما اگر تلویزیون شما از یک برند معتبر خریداری شده و دارای هیچ آسیب فیزیکی نیست، احتمالا خرابی تلویزیون نباید موجب نگرانی شما باشد چون با یک عیب‌یابی ساده و انجام چند مرحله، احتمالا مشکل برطرف خواهد شد. در این مطلب، به یکی از پرتکرار‌ترین پیغام‌های که ممکن است در تلویزیون ال جی با آن روبرو شوید می‌پردازیم: « پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی».

علت پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی و راه حل آن

هنگامی که تلویزیون شما این پیغام  (Not Programmed) را ارسال می‌کند، یعنی کانال یابی به درستی انجام نشده است. برای انجام کانال یابی می‌توانید به یکی از دو روش خودکار یا دستی که در ادامه می‌آید عمل کنید:

کانال یابی خودکار (Auto Tuning)

  1. دکمه‌ی Smart را روی کنترل بزنید و وارد Setting > Channel در تنظیمات تلویزیون شوید.
  2. در منو، وارد Auto Tuning یا کانال‌یابی خودکار شوید.
  3. گزینه‌ی Start را انتخاب کنید تا فرآیند آغاز شود.
  4. در پایان، گزینه‌ی Done را انتخاب کنید و خارج شوید.

بیشتر بخوانید: چرا تلویزیون دیر روشن می‌شود؟


کانال یابی دستی (ManualTuning)

برای انجام کانال‌یابی دستی مراحل زیر را طی کنید:

  1. ابتدا وارد تنظیمات و سپس منوی کانال‌ها شوید و گزینه‌ی کانال یابی دستی را انتخاب کنید.
  2. سپس گزینه‌ی تلویزیون دیجیتال را انتخاب کرده و در قسمت UHFCH کد هر کانال را وارد نمایید. شما می‌توانید کد هر شهرستان را از طریق روابط عمومی استان مربوطه دریافت کنید.
  3. در پایان گزینه‌ی به روز رسانی یا افزودن را انتخاب کنید تا کانال ایجاد شده اضافه شود. در صورتی که این گزینه را مشاهده نمی‌کنید باید به سراغ آنتن بروید و آن را بررسی کنید.

سخن پایانی

آنچه خواندید نحوه‌ی تعمیر تلویزیون ال جی که پیغام برنامه‌ریزی نشده می‌دهد بود. امیدواریم با انجام اقدامات بالا، مشکل شما برطرف شود، اما اگر در پایان همچنان این مشکل باقی بود، توصیه‌ی ما این است که با مراکز خدمات ال جی تماس گرفته و درخواست راهنمایی کنید. گاهی ممکن است به شما توصیه شود که تلویزیون را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. در این صورت مطلب «آموزش ریست فکتوری تلویزیون‌» حتما برای شما مفید خواهد بود. در صورتی که شما در این زمینه تخصص یا تجربه‌ای دارید، نظرات خود را با ما و همراهان بانه سیتی به اشتراک بگذارید.

2 دیدگاه برای “پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enamad

نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

برای مشاهده نماد اعتماد کلیک کنید

 

فروشگاه بانه سیتی

تماس با ما:

09187844373

09187844383