در استفاده از ماشین لباسشویی همواره مشکلاتی پدید می آید که به وضوح می توان دید که عملکرد ماشین لباسشویی با مشکل مواجه است. این مشکلات علاوه بر این که عملکرد ماشین لباسشویی را تحت شعاع قرار می دهند، سبب می گردند که در گذر زمان باعث خراب شدن این دستگاه گردند. یکی از این مشکلات عدم توانایی ماشین لباسشویی در انجام عمل آب گیری است. در این حالت می توان مشاهده کرد که به علت عدم توانایی ماشین لباسشویی در انجام عمل آب گیری دیگر عملا دستگاه هیچ کاری مفیدی نمی تواند برای ما انجام دهد. در صورت بروز این چنین مشکل تا تعمیر آن هرگز آن را روشن ننماید. حال ما در این مقاله قصد داریم که دلیل ها و روش های از بین بردن این مشکل را برای شما بیان بنماییم.

آب گیری نکردن ماشین لباسشویی

مهم ترین ماده ای که ماشین لباسشویی برای شست  و شوی لباس ها استفاده می کند، آب است. آب حتی مهم تر از پودر لباس شویی بوده و بدون آن ماشین لباسشویی هیچ کار مفیدی انجام نمی دهد. در صورتی که متوجه آب گیری نکردن ماشین لباسشویی شدید به هیچ وجه دوباره از آن استفاده نکنید و سریعا آن را به یک متخصص نشان دهید. در صورت استفاده به راحتی به بخش هایی از این دستگاه همانند پمپ آب آن آسیب های جبران ناپذیری همانند سوختن این قطعه وارد می گردد.

دلیل های آب گیری نکردن ماشین لباسشویی

آب گیری نکردن جز مشکلاتی است که باید به سرعت مورد توجه قرار گرفته و تعمیر آن را به پشت گوش نیندازید. دلایل متعددی برای اتفاق اقتادن این مشکل وجود دارد که در ادامه ما به چهار  دلیل عمده ای که سبب می شود ماشین لباسشویی در انجام عمل آب گیری نتوان باشد، را عنوان می نماییم.

  • علت اول : صافی ها و شیلنگ های تامین آب

هر ماشین لباسشویی برای تامین آبی که در شستن از آن استفاده می کند، ورودی هایی تعبیه شده است. این ورودی ها توسط شیلنگ یا لوله هایی پلاستیکی به شیر های آب وصل می گردد. در اکثر ماشین های  لباسشویی برای جلوگیری از ورود رسوبات به داخل ماشین لباسشویی توصیه می شود صافی ها یا فیلتر های کوچکی را در ورودی ها قرار داده شود که از ورود آن ها جلوگیری نماید.

حال در صورتی که با مشکل عدم آبگیری ماشین لباسشویی رو به رو شدید بهتر است اولین کاری که می کنید بررسی لوله ها و صافی ها باشد. ابتدا باید لوله ها را بررسی نمایید که دچار پیچ خوردگی یا گرفتگی نباشد. در بعضی موارد لوله ها دچار ترک می شوند که در نهایت موجب افت فشار آب می شود. بهترین راه برای بررسی لوله ها جدا کردن آن از ماشین لباسشویی و باز کردن شیر است. لوله را در جایی که خروجی آب داشته باشد قرار دهید و لوله را باز کنید. در این  صورت می بینید که از لوله آب خارج  می شود و نیز می توانید فشار آب را بررسی نمایید. پس از لوله ها نوبت به صافی ها می رسد که این احتمال در مورد آن وجود دارد که دچار گرفتگی شده باشد و باعث عدم توانایی ماشین لباسشویی در انجام آبگیری گردد.

در صورتی که ایراد ماشین لباسشویی شما در این باره بود صافی یا لوله مربوطه را عوض کنید و بعد از آن می توانید دوباره از ماشین لباسشویی استفاده نماید.

  • علت دوم : شیر آب

در طول زمان لوله کشی های خانه فرسوده می شوند. این لوله ها ممکن است دچار ترک خوردگی شود یا حتی در مسیر لوله انسدادی به وجود آید. در بعضی موارد ایراد عدم توانایی ماشین لباسشویی در آب گیری به علت بسته بودن شیر آب بوده یا آب ورودی به لوله قطع شده است. دومین موردی که باید بررسی نمایید، شیر لوله آب خانگی است.

  • علت سوم : شیر برقی ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی دارای قطعه ای به نام شیر برقی آب است که آب ورودی به ماشین لباسشویی را به داخل مخزن پمپ می کند. این قطعه در پشت ماشین لباسشویی قرار داشته و به راحتی می توانید آن را پیدا کنید. در صورتی که برای قطعه مشکلی پدید آید دیگر ماشین لباسشویی نمی تواند آب را به داخل مخزن هدایت نماید و در نهایت ماشین لباسشویی در انجام آبگیری ناکام است. این شیر در صورتی نداشتن ولتاژ کافی یا آب کافی دیگر درست عمل نکرده و ممکن است آسیب نیز ببیند.

در صورتی که از فشار آب ورودی مطمئن هستید، باید ولتاژ برق ورودی به شیر برقی ماشین لباسشویی بررسی کنید. این امر با مولتی متر به راحتی قابل انجام است. باید دقت کنید که بررسی ولتاژ باید در حالتی باشد که ماشین لباسشویی روشن باشد. به همین علت توصیه می شود که برای وجود نداشتن ریسک برق گرفتگی این کار توسط متخصص صورت گیرد. در صورتی که ولتاژ ورودی به این پمپ مناسب باشد، خود پمپ با آسیب رو به رو شده است. این آسیب در تایمر، برد الکترونیکی یا سوییچ فشاری ممکن است پدید آید. در صورتی که خود پمپ با مشکل رو به رو است باید تعویض شود. تعویض پمپ کار بسیار حساس و دقیقی است که حتما توسط متخصص انجام می گیرد.

  • علت چهارم: سوییچ فشار

وظیفه سوییچ فشار، تامین برق ورودی به پمپ برقی ماشین لباسشویی است. در واقع برقی که برای کار پمپ برقی مورد نیاز آن است، از تایمر و برد الکترونیکی گذشته وارد سوییچ فشار شده و پس از آن به پمپ برقی ماشین لباسشویی می رسد. این قطعه وقتی وارد عمل می شود که پمپ مخرن ماشین لباسشویی را از آب پر می کند و سطح آب به بالاترین مقدار مجاز می رسد. در این لحظه سوییچ فشار برق را قطع می کند و سطح آب بالاتر از سطح مجاز نخواهد آمد.

در صورتی که این پمپ با ایراداتی رو به رو گردد ممکن است از ابتدا یا قبل از رسیدن سطح آب به مقدار مورد نیاز آب را قطع نماید و در این صورت ماشین لباسشویی با مشکل عذم توانایی در آب گیری مواجه خواهد شد.

ما در این مطلب که خدمت شما ارائه دادیم در مورد مشکل عدم توانایی ماشین لباسشویی در آب گیری صحبت کردیم و علت های این اتفاق را مورد بررسی قرار دادیم. آیا برای شما سوالی یا ابهامی ایجاد شد؟ آیا نظر، انتقاد یا پیشنهادی برای در میان گذاشتن دارید؟ آن را با ما در قسمت ” ارسال نظر ” به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enamad

نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

برای مشاهده نماد اعتماد کلیک کنید

 

فروشگاه بانه سیتی

تماس با ما:

09187844373

09187844383