در تولید تلویزیون، اندازه های زیادی وجود دارد که می توان آن ها را در کوچک ترین سایز ها تا اندازه هایی غول آسا یافت. در این صنعت سایز ها بر اساس اینچ که واحدی مساحتی است عنوان می گردد. البته تولید کنندگان تلویزیون اکثرا تلویزیون های خود را در سایز هایی مشخص تولید می کنند که خرید کنندگان برای انتخاب سایز تلویزیون خود کار راحت تری را داشته باشند. به دلیل مهم بودن درک اندازه تلویزیون ها برای انتخاب آن ما در این مطلب قصد داریم که شما را با اندازه تلویزیون ها، طول، عرض، قطر و دیگر ویژگی های آن که مهم است آشنا کنیم.

اندازه تلویزیون ها

برای محاسبه ابعاد یک تلویزیون ما باید به محاسبه ویژگی هایی مثل طول، عرض، ضخامت و قطر بپردازیم. این ابعاد نسبت به هر تلویزیونی و هر شرکت سازنده ای متفاوت و منحصر به فرد است. موضوعی که در این جا ما قصد تشریح آن را داریم طول، عرض و قطر است و کاری به ضخامت نداریم. همان طور که گفته شد واحد بیان مساحت نمایشگر تلویزیون ها اینچ است اما اینچ چه مفهومی دارد؟

سایز تلویزیون ها

 

قطر یا وتر برای بیان مساحت صفحه نمایش

وتر یا همان قطر همان فاصله دو گوشه رو به رو در گوشه های مستطیل است. به بیان دیگر اگر فاصله دو گوشه مستطیل که همان صفخه نمایش تلویزیون است بر حسب اینچ بیان گردد، بیان گر اندازه صفخه نمایش تلویزیون است. از آن جایی که قطر مستطیل وابسته به طول و عرض آن است با کم و زیاد کردن طول و عرض اینچ تلویزیون نیز تغییر می کند. بر همین اساس شما می توانید در بازار تقریبا تلویزیون هایی از 28 اینچ تا 85 اینچ حتی اندازه های خیلی بیشتر پیدا کنید.

 

نسبت طول و عرض در تلویزیون

نسبت طول به عرض تلویزیون که آن را اندازه تصویر می نامند، یکی از مهم ترین ویژگی های یک تلویزیون است. همان طور که از نام آن مشخص است، مقدار آن از طریق تقسیم اندازه طول به عرض به دست می آید. برای مثال وقتی به شما گفته می شود که این تلویزیون دارای اندازه تصویر 16:9 است، در واقع به معنی FULL HD  بودن این نمایشگر است. در نمایشگر های FULL HD  نمایشگر به صورتی طراحی شده که تعداد پیسکل های آن 1920 در 1080 است. حال با تقسیم کردن این دو عدد همان نسبتی که در ابتدا گفته شد یعنی 16:9 برای تلویزیون عنوان می گردد.

واحد اینچ

حال که با اندازه تصویر آشنا شدید، نوبت به معرفی واحد اینچ می رسد. همان طور که گفته شد، اینچ عنوان شده برای هر یک از تلویزیون ها وابسته به قطر آن است اما برای آشنایی مقدماتی هر اینچ با 2.5 سانتی متر برابری می کند. دانستن نسبت طول و عرضی که تلویزیون دارد به همراه اندازه کلی صفحه نمایش کمک شایانی برای انتخاب شما در این زمینه خواهد کرد.

واحد اینچ

ابعاد تلویزیون ها

تلویزیون ها بر اساس برندی که آن را تولید کرده یا اندازه قابی که در اطراف نمایشگر وجود دارد، ابعاد متفاوتی دارند. ما در این جا جدولی را برای شما تهیه کردیم که بر اساس اندازه صفحه نمایش آن ها عنوان شده است و به اندازه قاب یا دیگر ویژگی ها بستگی ندارد.

ابعاد مختلف تلویزیون

جدول اندازه و ابعاد تلویزیون ها بر اساس واحد سانتی متر

سایز تلویزیون ها بر اساس اینچ

عرض تلویزیون بر اساس سانتی متر

ارتفاع تلویزیون ها بر اساس سانتی متر

ابعاد تلویزیون های 85 اینچ عرض : 188 سانتی متر  ارتفاع : 106 سانتی متر
ابعاد تلویزیون های 75 اینچ عرض : 166 سانتی متر ارتفاع : 93 سانتی متر
ابعاد تلویزیون های 65 اینچ عرض : 144 سانتی متر ارتفاع : 80 سانتی متر
ابعاد تلویزیون های 60 اینچ عرض : 132 سانتی متر ارتفاع : 75 سانتی متر
ابعاد تلویزیون های 58 اینچ عرض : 128 سانتی متر ارتفاع : 72 سانتی متر
ابعاد تلویزیون های 55 اینچ عرض : 122 سانتی متر ارتفاع : 68 سانتی متر
ابعاد تلویزیون های 50 اینچ عرض : 110 سانتی متر ارتفاع : 62 سانتی متر
ابعاد تلویزیون های 49 اینچ عرض : 108 سانتی متر ارتفاع : 61 سانتی متر
ابعاد تلویزیون های 48 اینچ عرض : 106 سانتی متر ارتفاع : 60 سانتی متر
ابعاد تلویزیون های 46 اینچ عرض : 102 سانتی متر ارتفاع : 57 سانتی متر
ابعاد تلویزیون های 43 اینچ عرض : 95 سانتی متر ارتفاع : 54 سانتی متر
ابعاد تلویزیون های 42 اینچ عرض : 93 سانتی متر ارتفاع : 52 سانتی متر
ابعاد تلویزیون های 40 اینچ عرض : 88 سانتی متر ارتفاع : 50 سانتی متر
ابعاد تلویزیون های 32 اینچ عرض : 70 سانتی متر ارتفاع : 40 سانتی متر

سانتی متردر جدول بالا تمامی عرض و ارتفاع ها برای ابعاد مختلف تلویزیون ها را مشاهده می کنید. حال شما می توانید با در نظر گرفتن این ابعاد و در نظر گرفتن جایی که برای قرار دادن تلویزیون در نظر گرفته اید برای خرید تلویزیون اقدام نمایید.

ما در این مطلب در مورد اندازه ها تلویزیون ها بحث کردیم. آیا برای شما سوالی یا ابهامی ایجاد شد؟ آیا نظر، انتقاد یا پیشنهادی برای در میان گذاشتن دارید؟ آن را با ما در قسمت ” ارسال نظر ” به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enamad

نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

برای مشاهده نماد اعتماد کلیک کنید

 

فروشگاه بانه سیتی

تماس با ما:

09187844373

09187844383