در طراحی و دیزاین دکوراسیون خانه یکی از وسایلی که بسیار در دید قرار دارد و انتخاب درست آن هنر شما را نشان می دهد، تلویزیون است. مکان و سایز تلویزیون باید دقیق و فکر شده باشد تا که در درست انتخاب کردن این ویژگی ها موفق باشیم. فاکتور مهمی که در کنار مواردی گفته شده می تواند تاثیر گذار باشد، انتخاب میز تلویزیون است. این انتخاب با توجه به مواردی هم چون سایز و ارتفاع میز که به سایز تلویزیون و مکان استفاده شده بستگی دارد، انجام می شود. حال ما در این مطلب سعی داریم با بیان مواردی مفید، شما را در این انتخاب ها کمک کنیم.

 

میز تلویزیون

سایز واقعی تلویزیون

در بیان سایز تلویزیون ها فقط یک عدد در واحد اینچ بیان می شود. اندازه واقعی تلویزیون متفاوت از چیزی است که در تبلیغ ها مشاهده می کنیم. در واقع عددی که در واحد اینچ برای سایز تلویزیون ها عنوان می شود بیان گر فاصله گوشه های مقابل یا قطر صفحه نمایش در واحد اینچ است. با در نظر گرفتن این قائده می توانید درک بهتری از اندازه تلویزیون و در طول آن درک بهتری برای انتخاب میز تلویزیون مناسب داشته باشید.

ابعاد مختلف تلویزیون

 

طول و عرض تلویزیون

دو ویژگی  که در انتخاب میز تلویزیون باید در نظر گرفت، طول و عرض تلویزیون است. همان طور که گفته شد، طول و عرض تلویزیون مستقل از سایزی است که بر اساس اینچ مطرح می شود. شما می بایست قبل از خرید میز تلویزیون مقدار این دو پارمتر را داشته باشید که در هنگام خرید سردرگم نشوید. ساده ترین راهی که می توان طول و عرض تلویزیون را به دست آورد، استفاده از یک متر ساده برای محاسبه آن است. البته می توان از ریاضیات نیز برای محاسبه آن استفاده نمود که قطعا همه ما استفاده از متر را ترجیح می دهیم!

ابعاد میز تلویزیون

ارتفاع میز تلویزیون

واضح است که بهترین حالت برای تنظیم ارتفاع تلویزیون، وقتی است که مرکز آن درست در سطح چشم شما باشد. حال با در نظر گرفتن حدودی ارتفاع سطحی که چشم شما در حالت تماشای تلویزیون دارد و کم کردن نصف ارتفاع تلویزیون از آن می توان بهترین ارتفاع را برای میز تلویزیون محاسبه نمود. به صورت حدودی می توان ارتفاع سطح چشم ها را صد و پنج سانتی متر در نظر گرفت. البته این ارتفاع حدودی گفته شده و اندازه گیری آن به دست خود شما بسیار دقیق تر خواهد بود.

ارتفاع میز تلویزیون

 

عرض میز تلویزیون

در انتخاب عرض میز تلویزیون دست شما باز تر است. تلویزیون ها که به صورت افقی قرار می گیرند، انتخاب عرض مناسب برای آن به عرض طول تلویزیون بستگی دارد. شما با داشتن اندازه طول تلویزیون به راحتی می توانید میز مناسبی را برای تلویزیون خود انتخاب نمایید. پیشنهاد ما برای انتخاب عرض تلویزیون، چند اینچ پهن تر از تلویزیون است که بتواند هم خوانی خوبی با تلویزیون داشته باشد.

میز تلویزیون

انتخاب میز

در این قسمت ما برای راحت تر کردن کار شما جدولی را آماده مرده ایم که در آن اندازه میز و سایز تلویزیون های پیشنهادی برای آن را ذکر کرده ایم.

اندازه میز تلویزیون حداقل سایز تلویزیون پیشنهادی(از لحاظ قطر) حداکثر سایز تلویزیون(از لحاظ قطر)
30 اینچ 34 اینچ 38 اینچ
35 اینچ 39 اینچ 43 اینچ
40 اینچ 44 اینچ 48 اینچ
45 اینچ 49 اینچ 53 اینچ
50 اینچ 54 اینچ 58 اینچ
55 اینچ 59 اینچ 63 اینچ
65 اینچ 70 اینچ 73 اینچ
70 اینچ به بالا 70 اینچ 70 اینچ به بالا

این  را در نظر داشته باشید که هر اینچ با 2.5 سانتی متر برابری می کند.

ما در این مطلب سعی داشتیم که اطلاعاتی را در میز تلویزیون برای شما ارائه دهیم تا که شما را در خرید آن کمک نماید. آیا برای شما سوالی یا ابهامی ایجاد شد؟ آیا نظر، انتقاد یا پیشنهادی برای در میان گذاشتن دارید؟ آن را با ما در قسمت ” ارسال نظر ” به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enamad

نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

برای مشاهده نماد اعتماد کلیک کنید

 

فروشگاه بانه سیتی

تماس با ما:

09187844373

09187844383